Kuumad uudised

Orica-Scottist saab Mitchelton-Scott

Austraalias registreeritud profimeeskond Orica-Scott hakkab järgmisel aastal kandma nime Mitchelton-Scott.

2012. aastast seda meeskonda rahaliselt toetanud Orica otsustas järgmisel hooajal rattaspordi tippseltskonnast lahkuda ning meeskonna omanik Gerry Ryan otsustas puuduoleva raha tuua meeskonda oma veiniärist Mitchelton.

Uue

Loe lähemalt

Kalender

Veel kaks päeva – kiired registreerujad võivad võita laevapileti!

Filter Maanteekarikasarja korraldajatel on käimas kampaania, mille kohaselt osalevad end novembrikuu jooksul kõikidele Filter Maanteekarikasarja ja/või Filter Temposõidu Karikasarja etappidele registreerunud auhinnamängus, kus läheb loosi kuus Eckerö Line Eesti laevapiletit kahele Soome. Kampaania kestab 30. novembri südaööni!

Seitsmest etapist koosneva Filter Maanteekarikasarja järgmise hooaja kalendris suuri muudatusi pole. Võru Rattaralli on asendunud Suure Munamäe 2. Rattaralliga, mille start antakse Baltimaade kõrgeima mäe jalamilt. Mägisel trassil peetav võidusõit lõppeb Suure Munamäe torni juures.

Suurim korralduslik muudatus puudutab lõppkohtade arvestust. “Soovime sõite muuta veel ohutumaks,” kinnitab Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. “Grupifinišiga etappidel Kuusalus, Elvas, Haapsalus, Pandiveres ja Tallinnas fikseeritakse lõpuprotokollis oma koha ja punktidega 12 absoluutarvestuse esimest võistlejat. Ülejäänud võistlejate puhul rakendatakse grupifiniši printsiipi, lähtudes põhimõttest, et ühes grupis finišeerunud võistlejad jagavad omavahel selles grupis välja antud kohtasid ja punkte. Grupi liikmeks loetakse võistleja juhul, kui tema kaotus eessõitjale on väiksem kui 3 sekundit. Näiteks, kui toimub grupifiniš etapi võidu peale 50-mehelises grupis, saavad 12 esimest oma koha ja punktid. Ülejäänud jäävad aga jagama 13.-50. kohta, jagades omavahel võrdselt ära 13.-50. koha punktid. Kuna Mulgi ja Suure Munamäe Rattarallid lõppevad mäefinišiga, fikseeritakse kõikidele osalejatele täpne koht.”

Suuremat tähelepanu pööratakse ka seenioritele – vanuseklassides hakatakse arvestust pidama iga viie aasta tagant, mis muudab konkurentsi tihedamaks ja võrdsemaks.


FILTER MAANTEEKARIKASARI 2018

5. mai Kuusalu 25. Rattaralli
20. mai Elva 33. Rattapäev
3. juuni Mulgi 8. Rattaralli
23. juuni Haapsalu 18. Rattaralli
14. juuli Pandivere 28. Rattaralli
18. august Suure Munamäe 2. Rattaralli
FINAAL 2. september Fakto Auto Tallinna 8. Rahvasõit

Reklaam

AdAdAd