Kuumad uudised

Gaviria võitis Hiinas ka 3. etapi, Taaramäe peagrupis

Hiinas jätkuva World Touri kalendri mitmepäevasõidu Gree – Tour of Guangxi kolmas, 125,4 kilomeetri pikkune etapp lõppes grupifinishiga, kus oma võimu näitas taas Kolumbia rattur Fernando Gaviria (QuickStep Floors). Rein Taaramäe (Katusha-Alpecin) sai kirja võitjaga

Loe lähemalt

Kalender

Rein Taaramäe Eesti meistrivõistlustel ilmselt ei stardi

Esimest korda ajaloos toimub maanteesõidu Eesti meistrivõistluste raames ka rattaspordi populariseerimiseks korraldatav ühistreening „ASTRI COFFEE RIDE“. COFFEE RIDE saab alguse esmaspäeval, 26. juunil Lähte Spordihoone eest. Tegemist on rahulikus tempos toimuva ühistreeninguga, mis lõppeb mõnusa kohvipausi ja aruteluga rattaspordi teemadel.

Osaleda on lubanud ka Eesti Jalgratturite Liidu juhatus eesotsas president Raivo Randiga. „Jalgrattasõit peaks kõnetama meid kõiki, hoolimata sellest, kas tegemist on tippspordi või igapäevase jalgrattal liikumisega. Jalgrattaspordi arengutele saame kaasa aidata kõik, olles teistele eeskujuks, kasutades jalgratast nii spordi- kui ka transpordivahendi eesmärgil, järgides liikluseeskirju ning kandes ratturit kaitsvat kiivrit,“ võttis Rand kokku uudse ürituse formaadi eesmärgi.

Ühistreeningust on lubanud osa võtta ka hetkel Eesti üks edukamaid jalgrattureid Rein Taaramäe (Katjuša-Alpecin), kes on vastanud Eesti Jalgratturite Liidu palvel järgmistele küsimustele:

Kui tähtsaks pead Eesti meistrivõistlusi maanteesõidus?
R.T.: Kui aus olla, siis EMV maanteesõidus pole minu jaoks kõige tähtsam sõit, sest meistrisärk ratturitele kahjuks uut lepingut ei garanteeri. Suurtes rattariikides nagu näiteks Itaalias on olukord vastupidine, aga sellest hoolimata võib meister lepinguta jääda (nt eelmise aasta Šveitsi meister). Pigem on riigi meistrivõistlustel osalemine ja meistrisärgis sõitmine ratturile suur au, mis annab hea tunde.

Kas HEARUM EMV mahub ka sinu selle aasta programmi?
R.T: Coffe Ride sõidul plaanin kindlasti osaleda, aga meistritiitli nimel ma 90% tõenäosusega sel aastal ei sõida.

Kui raskeks hindad Eesti mõistes Lähte EMV radasid? Keda pead selle aasta favoriitideks?
R.T.: Sõitsin temposõidu raja juuni alguses läbi. Tegemist on väga kiire rajaga, mis rikastatud mitmete tõusude ja laugete laskumistega. Rajaprofiil peaks võimaldama sõltuvalt tuulest kiirust 60-70km/h. Grupisõidu rada võib maailma mastaabis pidada pigem lihtsaks ning soosib eelkõige sprintereid. Eesti mõistes on rada raske ja amatööride ning proffide osas peaks vahe selgelt välja tulema. Grupisõidu favoriidiks pean Mihkel Räime ja eraldistardis Gert Jõeäärt.

Kui tihti käid sõpradega pärast võistlusi nn kohvisõidul?
R.T.: Lõpetan iga trenni nn kohvipeatusega, aga kohvisõit on sellisele treeningule pigem hellitusnimi, enamasti järgneb raskele treeningule poepeatus koogi- või jäätiseampsuga.

Üritus on kõigile osalejatele TASUTA, soovituslik registreerimine SIIN
Täpsem info EMV maanteesõidus ürituste kohta SIIN

Reklaam

AdAdAd