Kuumad uudised

Pühapäeval toimub Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapp

Filter Temposõidu Karikasarja kümnes hooaeg lõppeb sel pühapäeval Ainažis peetava finaaletapiga. Tegemist on Filter Temposõidu Karikasarja ja Lätis peetava Filter Velokauss sarja ühise lõppvõistlusega, kus osalejatel on suurepärane võimalus lõunanaabritega võimeid võrrelda.

Tegemist on hooaja pikima

Loe lähemalt

Kalender

Paris-Nice’i 1. etapi võitis Demare, Kangert 43.

Prantsusmaal jätkuva maineka Paris-Nice’i velotuuri täna sõidetud 1. etapi võitis Arnaud Demare (FDJ). Tanel Kangert (Astana) sai kirja võitjaga sama aja.

Kui 198 kilomeetri pikkuse etapi esimese poole märksõnadeks olid külm ilm ning kohati ka lumesadu, siis lõpuosas lisasid vürtsi kruusalõigud. Etapi algfaasis õnnestus neljal mehel peagrupist põgeneda ning kasvatada kiirelt vahe ligi 10-le minutile. Etapi teises pooles ärkas ka peagrupp ning vahe hakkas kiiresti vähenema. Umbes 40 kilomeetrit enne finishit lagunes peagrupp küljetuulelõigul juppideks. 20 kilomeetrit enne finishit said hommikused jooksikud esimese suure grupi poolt püütud.

11 kilomeetrit enne finishit formeerus uus suur grupp ning paari ratturi rünnakukatsetest hoolimata selgus etapi võitja grupifinishis. Demare’i järel sai teise koha britt Ben Swift (Sky) ning kolmas oli Nacer Bouhanni (Cofidis).

Võitjaga samas grupis lõpetanud Kangert sai teist etappi järjest 43. koha.

Eilse proloogi võitnud australlane Michael Matthews (Orica-GreenEdge) ületas lõpujoone täna viiendana ning säilitas sellega kollase liidrisärgi. Kangert tõusis 24. kohale, kaotades liidrile 25 sekundit.

Homme on tuuril kavas 213,5 kilomeetri pikkune etapp, mis peaks taas sprinteritele sobima.

Foto: Scanpix

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Reklaam

AdAdAdAdAd