Kuumad uudised

Orica-Scottist saab Mitchelton-Scott

Austraalias registreeritud profimeeskond Orica-Scott hakkab järgmisel aastal kandma nime Mitchelton-Scott.

2012. aastast seda meeskonda rahaliselt toetanud Orica otsustas järgmisel hooajal rattaspordi tippseltskonnast lahkuda ning meeskonna omanik Gerry Ryan otsustas puuduoleva raha tuua meeskonda oma veiniärist Mitchelton.

Uue

Loe lähemalt

Kalender

Marcel Kittel: õige ajastus on tähtis

Tour de France’i 6. etapi võitnud Marcel Kittel on jälle oma paremate päevade tasemel. Quick-Step Floorsi meeskonna sprinter oli parim ka Touri 2. etapil – see on esimene kord kolme aasta jooksul, kui Kittel võidab Touril rohkem kui ühe etapi. Need võidud ei pruugi jääda viimasteks, sest 2013. ja 2014. aastal oli sakslane parim neljal etapil.

Vahepealsed aastad ei kulgenud aga nii edukalt. “Teekond samale tasemele tagasi oli pikk,” tunnistas 29-aastane Kittel. “Arvan, et karjäärid kulgevadki üles-alla. Loomulikult on parem, kui kõik hästi läheb. Aga lõppude lõpuks loeb see, et suutsin sellele tasemele ja nende võitudeni tagasi tulla. See tähendab mulle palju.”

Ebaõnnestumine toob edu, kui sellest õpitakse, on Forbesi ajakirja asutaja Malcolm Forbes öelnud. “Eelmise hooaja sprintidele tagasi mõeldes alustasin spurtidega nii mõnigi kord liiga vara ja sain Cavendishilt lüüa,” analüüsis Kittel. “See näitab, et õige ajastus on äärmiselt tähtis. Alati ei loe meeskonna puhas jõud, vaid nutikalt tegutsemine ja õige mehe tuules püsimine. See eristabki väga head sprinterit heast sprinterist.”

Aktiivsete ratturite pingerida juhib Arnaud Demare (FDJ), Kittel kaotab talle 27 punktiga. Ilmselt saab üks neist Pariisis selga tõmmata rohelise särgi, sest ülejäänud jäävad juba kaugele maha. “Keskendun ainult etapivõitudele, sest nii saab rohkem punkte,” kinnitas Kittel.

Reklaam

AdAdAd