Kuumad uudised

Orica-Scottist saab Mitchelton-Scott

Austraalias registreeritud profimeeskond Orica-Scott hakkab järgmisel aastal kandma nime Mitchelton-Scott.

2012. aastast seda meeskonda rahaliselt toetanud Orica otsustas järgmisel hooajal rattaspordi tippseltskonnast lahkuda ning meeskonna omanik Gerry Ryan otsustas puuduoleva raha tuua meeskonda oma veiniärist Mitchelton.

Uue

Loe lähemalt

Kalender

Järgmisel nädalal saavad avapaugu Filter Temposõidu Karikasari ja Filter Maanteekarikasari

Maikuu esimesel täispikal nädalal toimuvad Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja avaetapid. Kolmapäeval, 4. mail on kõik rattasõbrad oodatud Jürisse, kus toimub üheksandat hooaega alustava Filter Temposõidu Karikasarja esimene etapp. Kavas on 25 km pikkune paarissõit, kuid sõita võib ka üksinda.

Osalejate paremaks teenindamiseks on stardi- ja finišilinnak kolinud Laste tänavale Võsukese lasteaia ette. Mägede mõttes on rada väga kerge – ühtegi mainimist väärivat tõusu trassil pole, kuid see-eest on palju tuultele avatud teelõike põldude vahel.

Eelregistreerimisel ja kohapeal kirja paneku korral sekretariaadist saab võistleja broneerida vabade stardikordade seast endale meelepärase stardiaja, mis fikseeritakse stardiprotokollis.

Eesti suurima maanteeratturitele suunatud sarja, Filter Maanteekarikasarja kaheksas hooaeg algab 7. mail Kuusalu 23. Rattaralliga, kus saab valida 89 ja 33 km pikkuste distantside vahel. Korraldajad panustavad tänavu uute harrastajate võistlustele meelitamisele ja selleks tarbeks on lühikesele distantsile loodud teemagrupid, kust igaüks endale sobiva saab valida.

Esimest korda starti tulles soovitab Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile valida granfondo stardigrupi, kuhu on oodatud kõik võistlejad, olenemata nende soost või vanusest, kelle jaoks on primaarne nautida ürituse melu ja koossõitmise rõõmu. Granfondo grupp läbib koos korraldajapoolse kohtunikuga enamiku võistlustrassist hoogsas treeningtempos trügimise ja positsioonivõitluseta. Sõidetakse paarides ja käiakse vaheldumisi vedamas. Raja viimasel viiel kilomeetril antakse aga vabapakkumise vormis soovijatele roheline tuli võistlusmomendi tunnetamiseks ja finišeerimiseks. Granfondo grupp stardib 4 minutit pärast noortespordi gruppi ja minut pärast naiste starti.

Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja terveks hooajaks soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb 30. aprillil.

Reklaam

AdAdAd