Kuumad uudised

Orica-Scottist saab Mitchelton-Scott

Austraalias registreeritud profimeeskond Orica-Scott hakkab järgmisel aastal kandma nime Mitchelton-Scott.

2012. aastast seda meeskonda rahaliselt toetanud Orica otsustas järgmisel hooajal rattaspordi tippseltskonnast lahkuda ning meeskonna omanik Gerry Ryan otsustas puuduoleva raha tuua meeskonda oma veiniärist Mitchelton.

Uue

Loe lähemalt

Kalender

Dumoulin: stardin seal, kus mul on suurimad võidulootused

Valitsev Giro d’Italia võitja Tom Dumoulin ei soostunud avaldama, millisest suurtuurist ta järgmisel aastal osa võtab. “Tean, kus stardin, kuid ei ütle seda praegu teile,” vastas Team Sunwebi liider Itaalia velotuuri esitlusel ajakirjanikele. “Meil on 5. jaanuaril meeskonna esitlus ja avaldame seal oma programmi. Oleme üldjoontes otsuse langetanud, kuid meil on veel üks kuu aega, et asju üle vaadata. Giro programm on avaldatud ja meil on aega seda analüüsida.”

Dumoulin möönis, et Giro tundub talle ahvatlev eelkõige seetõttu, et kavas on kokku 44,2 kilomeetrit eraldistarti. “Giro etapid meeldivad mulle ja ma armastan seda riiki. Seega on Girole väga raske eitavalt vastata,” rääkis Dumoulin hoolikalt sõnu valides. “Programm on kena ja see on segu kõigest, kuid see pole mulle ideaalne. Sooviksin, et kavas oleks rohkem temposõitu, kuid mõistan korraldajaid, kes panustavad põnevale sõidule, kus kõik võivad võita. Nii Girol kui ka Touril on minu jaoks vähe temposõitu. Raske on öelda, kumb võidusõit mulle rohkem sobib.”

Tänavusel Girol Nairo Quintanat ja Vincenzo Nibalit edestanud hollandlane kinnitas, et lähtub otsuse langetamisel ainult pragmaatilisest valikust. “Stardin seal, kus mul on suurimad võidulootused. Ma ei tunneta seda, et kui Chris Froome osaleb enne Touri Girol, siis oleksid mu võidulootused Touril tema väsimuse tõttu suuremad. See hooaeg näitas, et Froome oli Vueltal isegi paremas vormis kui Touril. Armastasin Girot sel aastal ja armastan seda ka järgmisel aastal, kui peaksin seal osalema,” ütles Dumoulin.

Reklaam

AdAdAd