Kuumad uudised

Orica-Scottist saab Mitchelton-Scott

Austraalias registreeritud profimeeskond Orica-Scott hakkab järgmisel aastal kandma nime Mitchelton-Scott.

2012. aastast seda meeskonda rahaliselt toetanud Orica otsustas järgmisel hooajal rattaspordi tippseltskonnast lahkuda ning meeskonna omanik Gerry Ryan otsustas puuduoleva raha tuua meeskonda oma veiniärist Mitchelton.

Uue

Loe lähemalt

Kalender

Giro 2018 – kaheksa mäefinišit ja 44 km temposõitu

Järgmise aasta Giro d’Italia koondab endas kaheksat mäefinišit ja 44,2 km individuaalset eraldistarti. Meeskonnasõitu kavas pole ja ka sprinteritele sobivad etappe on tavapärasest vähem – fookus on mägironijatel. Start antakse 4. mail Jeruusalemmas ja viimane etapp peetakse 27. mail Rooma kesklinnas ringide peal. Kokku läbivad ratturid 2546 kilomeetrit.

Avapäeval on kavas 9,7 km eraldistart Jeruusalemmas, kaks järgmist etappi lõpevad Tel Avivis ja Eilatis ning on mõeldud sprinteritele. Kolme esimese etapi järel tuleb Itaaliasse reisimiseks mõeldud puhkepäev. Iisrael maksab Giro alguse võõrustamise eest võidusõitu korraldavale ettevõttele RCS Sport kümme miljonit eurot.

Aasta esimesele suurtuurile lisab kindlasti pinget teadmine, et kohal on kolme viimase aasta Tour de France’i võitja Chris Froome, kes üritab püüda Giro-Touri duublit. Kõlasid spekulatsioonid, nagu oleksid Giro korraldajad Froome’i koduklubile maksnud stardiraha 2 miljonit eurot. Giro direktor Mauro Vegni lükkas selle väite aga ümber.

Valitsev Giro võitja Tom Dumoulin oli Milanos toimunud Giro esitlusel kohal, kuid keeldus avaldamast, kas teda ka stardis näha saab. Lõpliku otsuse lubas ta välja öelda 4. jaanuaril toimuval Team Sunwebi esitlusel. Favoriitidest on osalemist kinnitanud Fabio Aru (UAE Team Emirates), ilmselt tulevad kõrgete kohtade nimel heitlema veel Mikel Landa (Movistar) ja Louis Meintjes (Dimension Data).

Reklaam

AdAdAd