Kuumad uudised

Orica-Scottist saab Mitchelton-Scott

Austraalias registreeritud profimeeskond Orica-Scott hakkab järgmisel aastal kandma nime Mitchelton-Scott.

2012. aastast seda meeskonda rahaliselt toetanud Orica otsustas järgmisel hooajal rattaspordi tippseltskonnast lahkuda ning meeskonna omanik Gerry Ryan otsustas puuduoleva raha tuua meeskonda oma veiniärist Mitchelton.

Uue

Loe lähemalt

Kalender

Daisi Rist sai üliõpilaste MMil 8. koha, Mae Lang 11. koha

Daisi Rist teenis üliõpilaste MMil kriteeriuisõidus 8. koha, Mae Lang lõpetas 11ndana.

Filipiinidel toimuvatel üliõpilaste maailmameistrivõistlustel jagatakse medaleid neljal erineval alal – grupisõit, kriteerium, maastikurattasõit ja eliminaator. 17. ja 18. märtsil toimunud naiste kriteeriumi- ja grupisõidul osalesid ka Tartu Ülikoolis magistartuuris õppiv Daisi Rist ja bakalaureuse kraadi omandav Mae Lang.

Kriteerium peeti 1,8 km ringil, kus oli sees 500-meetrine järks tõus. Sõiduolusid raskendas ka 35-kraadine õhutemperatuur. Sõidu võitis igapäevaselt profileeris sõitev sakslanna Romy Kasper, kelle koduklubiks on Boels Dolmans Cycling Team. Teine oli Nikol Plosai ja kolmas Monika Brezna, mõlemad kuuluvad Poola koondisesse. Daisi Rist lõpetas sõidu 8. ja Mae Lang 11. kohaga. „Kahju, et rajaprofiili ja kaarti varem välja ei pandud. Arvasin, et võistlus on siledamal trassil. Ma ei ole varem nii rasket kriteeriumiringi näinudki. Ka Eesti raskeima profiiliga Viljandi kriteerium kuulsa Kõrgemäega kahvatub selle kõrval,“ ütles Daisi peale võistlust. „Sõit tehti kohe stardist väga raskeks ja tüdrukud sõitsid rajal ühe-kahe kaupa.“

Järgmisel päeval võisteldi 85. km pikkusel grupisõidul, kus võidutses taas sakslanna Romy Kasper. Teisena lõpetas Nikol Plosay Poolast (+4.12) ja kolmas oli kodupubliku rõõmuks Marella Salamat (+4.13). Daisi lõpetas sõidu 11. kohal, Mae Lang kahjuks tulemust kirja ei saanud. „Sõidu alguses oli palju tõuse, seejärel siledam ja viimased paarkümment kilomeetrit tõusis trass vaikselt kuni finishini. Soojakraade oli 35-40 ning jook oli otsas juba esimese 15. kilomeetriga,“ kirjeldavad võistlusolusid tüdrukud. „Kuna meil pole siin kaasas ühtegi abilist, siis täname südamest Lõuna-Aafrika koondise treenerit, kes meile juua andis. Vastasel juhul oleks võistlemine olnud võimatu,“ nõustuvad tüdrukud ühiselt. „Sõit oli rajaprofiili ja ilmastikuolusid kokku pannes kindlasti üks raskemaid, mida olen sõitnud,“ lõpetab Daisi.

Fotol Daisi Rist. Autor: Mae Lang

Reklaam

AdAdAd